ونیر کامپوزیت Composite Veneer

ونیر کامپوزیت
Composite Veneer

کامپوزیت ونیر لایه‌ای از مواد همرنگ دندان است که برای ترمیم موضعی یا زیبایی یا تغییر رنگ اصلی یا هنگام وجود عیب روی دندان گذاشته می‌شود. ونیر به دو صورت مستقیم و یا غیر مستقیم وجود دارد. ونیرهای مستقیم را می‌توان طی یک جلسه در مطب با افزدون کامپوزیت ونیر به دندان استفاده کرد. زمانی که بخواهیم تعداد کمی از دندان‌ها را ونیر کنیم تا زمانی که تمام سطح نیشال دندان معیوب نباشد از روش ونیر مستقیم استفاده می‌کنیم. این روش بسیار وقت گیر و کاملاً به هنر و تکنیک دندانپزشک بستگی دارد.

روش دیگر روش غیر مستقیم است و این روش زمانی کاربرد دارد که بیمار از ملاقات‌های طولانی و خسته‌کننده آزرده است. همچنین کنترل زمانی که ونیر خارج از دهان و روی طول گچی ساخته می‌شود بهتر انجام می‌پذیرد. ونیرهای غیر مستقیم به لحاظ استحکام، حفظ انسجام دندان و دوام و زیبایی بهتر، رایج‌ترند.

کامپوزیت ونیر چگونه انجام می‌شود؟

کامپوزیت روشی تقریبا بدون ضرر برای زیبایی لبخند شما است. درمانی ماندگار که می‌تواند لبخندی منحصر به فرد برایتان به ارمغان آورد. خوشبختانه با پیشرفت‌های زیادی که طی دو دهه اخیر علم دندانپزشکی صورت گرفته هر روز مواد جدیدتری برای ترمیم و زیبایی دندان‌ها ساخته می‌شود. امروزه با استفاده از کامپوزیت ونیر می‌توان یکی از بهترین درمان‌ها را جهت ایجاد لبخندی زیبا برای بیمار انجام داد.

 


ونیر کامپوزیت

زیبایی در خدمات کلینیک دندانپزشکی بلانش