انواع ایمپلنت
Types of implants

جنس ایمپلنت از تیتانیوم خالص و یا آلیاژ تیتانیوم است. فرآیند ساخت آن هم بسیار پیچیده است و هر چه کیفیت تیتانیوم ایمپلنت و کیفیت طراحی و ساخت سطح ایمپلنت بهتر باشد ، روی قیمت مستقیماً تاثیر می گذارد.

کشورهای مطرح در صنعت طراحی و ساخت ایمپلنت عبارتند از : آمریکا، سوئیس، آلمان، ایتالیا و فرانسه. در مرتبه بعد هم کره جنوبی که ایمپلنتهای اقتصادی و نسبتاً با کیفتی ارائه می‌کند.

نکته بسیار مهم این‌که کیفیت ایمپلنت تنها وابسته به کشور تولید کننده نیست و توجه به برند سازنده هم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

برترین برندهای ایمپلنت دنیا که بالاترین درجه کیفی را دارند و سایر ایمپلنت‌ها از روی آنها کپی می‌شوند عبارتند از :

  1. ITI Strumann سوئیس
  2. Zimmer Biomet آمریکا
  3. AStra Bioear سوئد
  4. xive آلمان
  5. Biomet 3i  آمریکا

قابل ذکر است که بسیاری از ایمپلنت‌هایی که به نام سوئیس یا آمریکا در ایران عرضه می‌شوند ساخت برزیل و یا کشورهای دیگرند و لزوما با کیفیت و درجه یک محسوب نمی‌شوند.

قیمت واقعی ایمپلنت درجه یک

نکته مهم دیگر اینکه ایمپلنت های درجه یک دنیا همراه با روکش در حال حاضر قیمت تمام شده بالایی دارند و قیمتهای نازلی که در تبلیغات دیده می‌شود به هیچ عنوان توجیه اقتصادی ندارد ، پس اگر در تبلیغات عباراتی مثل ایمپلنت سوئیسی ، آلمانی و آمریکایی با قیمتهای نازل مشاهده کردید به درجه یک بودن آن شک کنید و حتما برند ایمپلنت را به خوبی بررسی کنید.

ایمپلنت‌های با درجه کیفی متوسط

ایمپلنت‌های متوسط فرانسوی، ایتالیایی، سوئیسی و غیره که از لحاظ قیمت ۳۰ تا ۴۰ درصد از دسته قبلی ارزانتر هستند.

ایمپلنت‌های اقتصادی

معمولا ایمپلنت‌های کره‌ای در این دسته قرار می‌گیرند و از لحاظ قیمتی بسته به نوع برند از دسته قبلی ارزانتر هستند.

موفقیت ایمپلنت به چه فاکتورهایی وابسته است؟

موفقیت ایمپلنت به کیفیت استخوان، تبحر و دانش جراح و در نهایت برند ایمپلنت بستگی دارد.

۱. کیفیت استخوان :

در استخوانهای متراکم و با کیفیت ایمپلنت‌های کره‌‌ای هم به خوبی جواب می‌دهند و نتیجه رضایت‌بخشی دارند ولی در استخوانهای ضعیف و با عارضه بهتر است از ایمپلنت‌های درجه یک سوئیسی، آمریکایی و آلمانی استفاده شود.

۲. زمانی که بعد از کشیدن دندان به سرعت قصد انجام ایمپلنت داشته باشیم بهتر است از ایمپلنت‌های درجه یک استفاده کنیم. وقتی سالهای قبل دندانی را کشیده‌ایم و همزمان کیفیت استخوان هم رضایت بخش است از ایمپلنت کره‌ای هم به خوبی می‌توان استفاده کرد.

۳. زمانی که کاشت ایمپلنت با پیوند استخوان یا جراحی لیفت سینوس همراه است نیز توصیه می‌شود از ایمپلنت درجه یک استفاده کنیم.

 


انواع ایمپلنت

انواع ایمپلنت در خدمات کلینیک دندانپزشکی بلانش